APPLE ARCADE GİZLİLİK POLİTİKASI

 

GİZLİLİK POLİTİKASI

TT GAMES LIMITED ("TT GAMES") APPLE ARCADE GİZLİLİK BİLDİRİSİ

Geçerlilik Tarihi:  1 Temmuz 2021

 

Bu Gizlilik Bildirisi, Apple Arcade dâhilinde sunulan oyunlarımızı kullandığınızda bize verdiğiniz bilgileri TT Games'in nasıl toplayacağı ve kullanacağı ile ilgilidir.  

Bu belgeyi veya Apple'ın Gizlilik Bildirisini anlamak için yardıma ihtiyacınız varsa sizden sorumlu olan kişiden bunu okumasını ve sizinle bu belge hakkında konuşmasını istemelisiniz.

SİZDEN HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYORUZ?

Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz gibi cihazınız ve oynayışınız hakkında bilgiler

Apple Arcade dâhilindeki oyunlarımızda liderlik tablolarına erişmeniz, çok oyunculu oyunlara katılmanız ve başarıları takip edebilmenizi sağlayarak oyun işlevselliğini geliştirmek için Apple tarafından sağlanan Game Center gibi çözümleri kullanmaktayız.  Oyunlarımızdan birini ziyaret ettiğinizde veya oynadığınızda, cihazınız, Game Center ID ve oyunumuzu nasıl kullandığınız hakkında bilgiler; başarılar ve oyun işlevinin desteklenmesi için Game Center'a gönderilebilir. Ek olarak, oynanışı daha iyi anlamamız ve geliştirmemize fayda sağlaması ve genel analitik amaçlar (günlük, haftalık ve aylık kullanıcılar gibi) için şu genel kategorilerdeki kişisel olmayan bilgileri toplayabiliriz: (i) günlük giriş gibi oyuncu bağlılığını anlamamızı sağlayan kayıt/giriş bilgileri; (ii) kart yükseltmeleri ve şampiyon seçimleri gibi oyuncuların oyun düğmeleri ve menü seçenekleri üzerinde yaptığı tercihleri anlamamızı sağlayan kullanıcı arayüz etkileşimleri; (iii) bekleme süreleri, kart kullanım oranları ve ifade envanteri gibi oynanışı daha iyi anlamamızı ve oyun deneyimlerini dengelememizi sağlayan oynanış ve envanter bilgileri; (iv) öğe izlenimleri, öğe tıklamaları ve öğe satın alımları gibi mağaza envanterini dengelememizi sağlayan işlem bilgileri ve (v) etkinlik eylemleri ve sezon etkileşimleri gibi görevlerin zorluğunu dengelememizi ve oyuncuların oyundaki ilerlemesini daha iyi anlamamızı sağlayan ilerleme bilgileri. Müşteri desteği yardımı için bizimle iletişime geçerseniz aynı zamanda destek ID toplayabilir ve Game Center ID aracılığıyla oyuncu verileri de alabiliriz. 13 yaşının altındaysanız (veya ilgili bölgenin yasalarınca belirlenmiş minimum çocuk yaşına denk), Apple tarafından belirlendiği şekilde veri toplama ve kullanımımızı yalnızca oyunun dâhili işlemlerini destekleyecek şekilde sürekli tanımlayıcılarla kısıtlıyoruz.

Bizimle iletişime geçtiğinizde

Bizimle e-posta yoluyla veya çevrimiçi bir form kullanarak iletişime geçerseniz sizden bazı bilgiler isteriz. Örneğin, bu bilgiler adınızı ve e-posta adresinizi içerir. Ayrıca bizimle iletişim kurma nedeninizi söylemenizi de isteriz. Size yardımcı olduğumuzda bilgilerinizi sileriz.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIRIZ?

Bilgilerinizi farklı amaçlarla kullanırız.

 

Meşru bir menfaatimiz olduğunda

Bilgilerinizi kullanmak bizim için çok önemliyken size karşı da adil olduğunda "meşru menfaat" denen bir durum ortaya çıkar. Meşru bir menfaatimiz olduğunda ve bilgilerinizi kullandığımızda, bunun sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olmamız gerekir.

 

Meşru bir menfaatimiz olduğunda örneğin:

 

Yasalara göre ve/veya bir suçu önlemek için bilgilerinizi kullanmamız gerekiyorsa

Yasalara göre ve/veya bir suçu önlemek için bilgilerinizi kullanmamız gerekiyorsa bilgilerinizi kullanırız. Örneğin:

 

BİLGİLERİNİZİ NASIL PAYLAŞIRIZ?

Yardımcılarımız (hizmet sağlayıcılar)

Bazen oyun ve mobil uygulamalarımızın mükemmel olmasını sağlayan yardımcılarımız olur. Yardımcılarımızın, bilgilerinizi güvende tutmasını sağlıyoruz.

Yasalara göre bilgilerinizi paylaşmamız gerekiyorsa

TT Games, dostlarımız ve yardımcılarımız, yasaların gerektirdiği durumlarda bazen bilgilerinizi başka kişilerle paylaşma ihtiyacı duyabilir. Örneğin, polis bizden isterse bunları paylaşabiliriz. İnsanların kötü şeyler yapmasını veya suç işlemesini engellememize yardımcı olacaksa bilgilerinizi paylaşmamız gerekir. Sizi veya diğer insanları korumamıza yardımcı olacaksa da bilgilerinizi paylaşmamız gerekir.

İşimizi satarsak

İşimizi satar veya yeniden düzenlersek bilgilerinizi yeni sahip ile paylaşırız.

Siz veya size bakan kişi izin verirse

Siz veya sizden sorumlu olan kişi, bir nedenden dolayı bilgilerinizi paylaşmamıza izin verirseniz bilgilerinizi o anda açıkladığımız şekilde paylaşırız.

BİLGİLERİNİZİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA GÖNDERME

Dünyanın dört bir yanında ofislerimiz vardır. Bazen bilgilerinizi farklı bir ülkeye göndermemiz gerekebilir. Bu genellikle, TT Games ve yardımcılarımızın bilgilerinizi bu Gizlilik Bildirisinde daha önce açıkladığımız şekilde kullanacağı Amerika Birleşik Devletleri'dir. Bazı ülkelerde bilgilerinizi, aynı şekilde koruyan yasaların olmadığını unutmamak önemlidir. Siz veya sizden sorumlu olan kişi, bilgilerinizi dünyaya nasıl gönderdiğimiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu Gizlilik Bildirisinin sonundaki "Bizimle İletişime Geçin" Bölümündeki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ GÜVENDE TUTMAK İSTİYORUZ

Başkalarının bu bilgilere ulaşmasını engellemek amacıyla bilgilerinizi korumak için adımlar atıyoruz. Ayrıca bilgileriniz çok uzun süre boyunca saklamamaya dikkat ediyoruz. Kendi amaçlarımız için bilgilerinize ihtiyacımız olursa bilgilerinizi, müşteri destek ekibi ile iletişime geçtiğiniz veya bizimle etkileşime geçtiğiniz son tarihten itibaren üç yıl boyunca saklarız. Bazı durumlarda yasalar, bilgilerinizi bundan daha uzun bir süre saklamamızı gerektirebilir. Sizi ve kendimizi korumak için bilgilerinizi daha uzun bir süre saklamamız gerekebilir.

KALİFORNİYA VE CCPA GİZLİLİK HAKLARI VE AÇIKLAMALAR

 

Kaliforniya ve CCPA Gizlilik Hakları ve Açıklamalar bölümünü anlamak için yardıma ihtiyacınız varsa sizden sorumlu olan kişiden bu bölümü okumasını ve bu konuda sizinle konuşmasını istemelisiniz.

Bu Kaliforniya ve CCPA Gizlilik Hakları ve Açıklamalar bölümü en son 1 Temmuz 2020 tarihinde güncellenmiştir ve Kaliforniya Tüketici Mahremiyeti/Gizliliği Yasası'nda ("CCPA") ve yalnızca Kaliforniya'da ikamet edenler için geçerli olan diğer yasalarda belirtilen yasal yükümlülüklere ve haklara değinir. Bu yükümlülükler ve haklar, Kaliforniya'da iş yapan işletmeler, Kaliforniya'da ikamet edenler ve Kaliforniya tüketicileri veya hane halklarını tanımlayan, açıklayan, bunlarla ilgili, makul olarak doğrudan ya da dolaylı olarak bunlarla ilişkilendirilebilecek veya bağlantılı olabilecek bilgiler ("Kaliforniya Bilgileri") için geçerlidir. CCPA'in sağladığı bilgilerin kimliğinin gizlenmesi veya toplanması durumunda geçerli değildir. 

 

TOPLADIĞIMIZ VE PAYLAŞTIĞIMIZ KALİFORNİYA BİLGİLERİ

 

Bu bölüm, Kaliforniya sakinlerinin Kaliforniya Bilgileri üzerindeki haklarını kullanmak için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Bu bölümün son güncellenmesinden önceki yıl içinde tüketicilerden topladığımız ve tüketiciler hakkında paylaştığımız Kaliforniya Bilgileri hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Topladığımız Kaliforniya Bilgileri

 

Bu bölümün en son güncellenmesinden önceki yılda, aşağıdaki Kaliforniya Bilgileri kategorilerini toplamış olabiliriz:

 

 

Bu Kaliforniya Bilgisi kategorilerini aşağıdaki iş amaçlarıyla veya ticari amaçlarla toplamış olabiliriz:

 

 

Kaliforniya Bilgilerini aşağıdakiler de dâhil olmak üzere çeşitli kaynaklardan almış olabiliriz:

 

 

Kaliforniya Bilgilerinin Açıklamaları:

 

Bu bölümün en son güncellenmesinden bir yıl önce, aşağıdaki Kaliforniya Bilgisi kategorilerini üçüncü taraflara açıklamış olabiliriz:

 

 

Bu Kaliforniya Bilgisi kategorilerinin her birini aşağıdaki üçüncü şahıs kategorilerine açıklamış olabiliriz:

 

 

HAKKINIZDA TOPLADIĞIMIZ VE PAYLAŞTIĞIMIZ BİLGİLERİN AÇIKLANMASINI TALEP ETMEK İÇİN KALİFORNİYA GİZLİLİK HAKLARINIZ

 

Kaliforniya'da ikamet ediyorsanız CCPA, size Kaliforniya Bilgilerine ilişkin uygulamalarımız hakkında belirli bilgiler talep etme hakkı verir. Özellikle aşağıdakileri talep edebilirsiniz:

 

 

Şu ek bilgiler için bize bir istek gönderebilirsiniz:

 

 

KALİFORNİYA BİLGİLERİNİN SİLİNMESİNİ TALEP ETME HAKKINIZ

 

İsteğiniz üzerine hakkınızda topladığımız Kaliforniya Bilgilerini sileriz ancak aşağıdakiler için bilgilerin bize gerekli olduğu durumlar hariçtir: size talep ettiğiniz bir ürün veya hizmeti sağlamak; sizinle yaptığımız bir sözleşmeyi gerçekleştirmek; sistemlerimizin işlevselliğini veya güvenliğini korumak; yasa tarafından sağlanan haklara uymak veya bunları kullanmak; veya bilgileri, bize sağladığınız bağlamla uyumlu veya bizimle olan ilişkinize dayalı olarak beklentilerinizle makul ölçüde uyumlu olan şekillerde dâhili olarak kullanabiliriz.

 

KALİFORNİYA BİLGİLERİNİZİ SATMAYIZ

 

KALİFORNİYA HAKLARINIZI NASIL KULLANIRSINIZ

Gizlilik Merkezimizden bizimle iletişime geçerek Kaliforniya Bilgilerinize erişim veya bilgilerin silinmesini talep etme haklarınızı kullanabilirsiniz.  Ayrıca 833-WB-PRVCY (833-927-7829) veya TTY: 833-PRVCY-TT (833-778-2988) numaralı telefondan bizimle ücretsiz olarak iletişime geçerseniz bir temsilci, talep göndermenize yardımcı olacaktır.  Bu talepler genellikle ücretsizdir. Bir talep gönderdiğinizde genellikle sizden, talebin hileli bir şekilde gönderilmediğini teyit etmek için iletişime geçeceğimiz bir e-posta adresi vermenizi isteriz.

 

Ek olarak, erişim ve silme taleplerinde söylediğiniz kişi olduğunuzu doğrulamak için bir üçüncü taraf doğrulama hizmeti kullanırız.  Doğrulama hizmetimiz, bunu, sağladığınız bilgileri kayıtlarında sizin hakkınızda tutulan bilgilerle eşleştirerek veya gerekirse kimliğinizi kanıtlayan belgeleri göndermenize izin vererek yapar.

 

13 yaşından küçük bir çocuğun ebeveyniyseniz çocuğunuz adına talepte bulunabilirsiniz.  Bu durumda sizden çocuğunuzun e-posta adresini vermenizi, kimliğinizi doğrulamanızı ve çocuğunuzun Kaliforniya Bilgileri ile ilgili talebi yerine getirmemiz için bize yetki veren imzalı bir form göndermenizi isteriz. 

 

Ayrıca sizin adınıza bir talep göndermesi için yetkili bir temsilci atayabilirsiniz.  Bunu yapmak için (1) geçerli bir vekaletname veya (2) sizden imzalı, yazılı izin isteriz.  Yetkili temsilcinizin imzalı, yazılı izne dayanması durumunda kimliğinizi doğrulamamız ve/veya talebe devam etme iznini onaylamak için doğrudan sizinle iletişime geçmemiz gerekebilir.

 

Yetkili temsilciniz 833-WB-PRVCY (833-927-7829) veya TTY: 833-PRVCY-TT (833-778-2988) numaralı telefondan bizimle ücretsiz olarak iletişime geçerek talepte bulunabilir.

 

VERİ HAKLARINIZIN KULLANILMASI İÇİN DESTEĞİMİZ

 

Gizlilik Politikasının bu bölümünde açıklanan haklardan herhangi birini kullanmanız durumunda ayrımcı muamele görmeme hakkına sahipsiniz.  Kaliforniya Bilgileriniz üzerinde size kontrol sağlamayı taahhüt ediyoruz ve haklarınızı kullanmayı seçerseniz sizi dezavantajlı duruma getirmeyeceğiz.  

 

16 YAŞ ALTINDAKİ KALİFORNİYA TÜKETİCİLERİ

 

CCPA'in 16 yaşın altındaki tüketicilerden gelen Kaliforniya Bilgilerinin kullanımına ilişkin belirli kuralları vardır.  Özellikle, CCPA ile tutarlı olarak, 16 yaşın altındaki bir tüketicinin Kaliforniya Bilgilerini bilerek toplarsak bunu yapmamızı onaylayan bir izin almadıkça bilgileri satmayız.  Tüketici 13-16 yaş arasında ise bu izni verebilir; tüketici 13 yaşından küçük ise tüketicinin ebeveyni veya vasisi izin vermelidir. Kaliforniya Bilgilerinizi satmayız. 

 

16 yaşın altındaki tüketicilerden Kaliforniya Bilgilerini nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz veya bu bilgi uygulamaları hakkında sorularınız varsa bizimle şu adreslerden iletişime geçebilirsiniz: wmprivacy@warnermediagroup.com veya WarnerMedia Privacy Office, 4000 Warner Blvd., Bldg. 160, Burbank, CA 91522.

 

18 YAŞINDAN KÜÇÜK KALİFORNİYA TÜKETİCİLERİ

 

18 yaşın altındaki kayıtlı oyun kullanıcıları olan Kaliforniya tüketicileri, oyunlarda yayınladıkları içeriklerin veya bilgilerin kaldırılmasını talep edebilir. Kanunen gerekli olduğunda bu tür içerik veya bilgileri kaldırırız. Sitelerde yayınladığınız içeriğin veya bilgilerin kaldırılmasını talep etmek için bizimle şu adreslerden iletişime geçebilirsiniz:  wmprivacy@warnermediagroup.com veya WarnerMedia Privacy Office, 4000 Warner Blvd., Bldg. 160, Burbank, CA 91522. 

 

Ancak yayınladığınız içeriği veya bilgileri kaldırsak bile kamuya açık bir forumda paylaştıktan sonra bu başkalarının, bu içerikleri veya bilgileri kullanmaya devam etmesini veya açıklamasını tamamen engelleyemeyiz.  

 

GÜNCELLEMELER

Zaman zaman bu Gizlilik Bildirisini güncelleyebiliriz. Web sitemize bir işaret koyarak, sizden sorumlu kişiye, bu kişi bizimle iletişime geçtiyse bir e-posta mesajı göndererek bilgilerinizi nasıl kullandığımıza ilişkin büyük değişiklikler hakkında sizi bilgilendiririz. Bilgilerinizi nasıl koruduğumuzu öğrenmek için ara sıra bu sayfaya geri dönmenizin iyi bir fikir olduğunu düşünüyoruz.

BİZİMLE NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ?

Sizin veya sizden sorumlu kişinin bu Gizlilik Bildirisi hakkında herhangi bir sorusu varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bilgilerinize erişmeyi, hataları düzeltmeyi, bilgilerinizi silmemizi veya bazen kullanmayı durdurmamızı da talep edebilirsiniz. Hatta bir başkasına göndermemizi bile isteyebilirsiniz. Bilgilerinizi kullanmamız konusunda sizden sorumlu kişiden izin aldıysak kullanmamızı o kişi durdurabilir.

Bizimle iletişime geçmek için wmprivacy@warnermediagroup.com adresinden bize e-posta gönderebilir veya şu adrese posta gönderebilirsiniz:

 

Warner Media Privacy Office

4000 Warner Blvd., Bldg. 160

Burbank, CA 91522

Ücretsiz Hat: 833-WB-PRVCY (833-927-7829) veya TTY: 833-PRVCY-TT (833-778-2988)